Keskkonnaühendused ootavad europarlamenti kandideerijailt selgeid keskkonnaeesmärke

Eesti Keskkonnaühenduste Koda (EKO), Päästame Eesti Metsad MTÜ ja Fridays for Future Eesti saatsid lähenevate Euroopa Parlamendi valimiste eel erakondadele keskkonnaalased soovitused. Ühenduste hinnangul tuleb erakondadel kliima- ja elurikkuse kriisiga toimetulekuks keskenduda teaduspõhisele ja ambitsioonikale keskkonnapoliitikale.

“Meie üheks oluliseks ootuseks on, et Eesti esindajad Euroopa Parlamendis seisaksid selle eest, et järgmise parlamendikoosseisu ajal välistataks igasugune toetus kliimakriisi süvendavatele tegevustele. Selle asemel tuleb suurendada rahastust elurikkuse- ja kliimakriisi leevendamiseks ja kliimamuutustega kohanemiseks,” nentis Eesti Rohelise Liikumise (ERL) elurikkuse huvikaitse ekspert Carmen Kilvits.

Ühendused rõhutavad, et teadlaste prognoositud kliimamuutuse mõjusid, nagu näiteks ägedaid kuumalaineid, me juba tunneme omal nahal. Kilvits toob esile, et iga järgnev aasta on olnud eelmisest soojem ning nii oli ka läinud aasta mõõtmisajaloo kõige soojem ja temperatuur jäi napilt alla kriitilise 1,5 kraadi piiri. “Teadlaskonnas on üksmeel, et kliimasoojenemine inimtegevuse tulemusena jätkub ning toob kaasa ebameeldivaid ja raskesti talutavaid ilmastikuolusid. Euroopa Parlamendi liikmetel on palju võimalusi teha otsuseid, mis aitaksid kliimamuutust leevendada ning seda tuleb parimal võimalikul viisil kasutada. Samuti peavad valijad kasutama oma võimalust valida,” sõnas Kilvits.

Järgmised Euroopa Parlamendi valimised on olulisemad kui kunagi varem. Eesti Rohelise Liikumise elurikkuse huvikaitseekspert Carmen Kilvits tõdeb, et viimastel aastatel on ELis aina raskem olnud ambitsioonikaid poliitikaid ellu viia. “Parlamendil on otsustav roll Euroopa edasi liikumisel,” lisas Kilvits.

Ühenduste soovitused erakondadele Euroopa Parlamendi valimiste eel on SIIN

Parlamendierakonnad tutvustavad oma keskkonnaplaane Euroopa Parlamendi valimiste eelsel debatil neljapäeval, 22. veebruaril kell Tallinnas Kultuurikatlas. Rohkem infot debati kohta SIIN

Eelmine
Keskkonnaühendused soovivad, et kogukondadele tähtsaid kodumetsi ei raiutaks lagedaks
Järgmine
EKO esitas 99 väärtuslikku metsaala, mille kaitse alla võtmine aitab elurikkust hoida