Keskkonnaühendused nõuavad looduskaitse ja metsanduse valdkonna tasakaalustatud juhtimist ning Marku Lampi taandumist asekantsleri ametist

Keskkonnaühendused Eestimaa Looduse Fond, Eesti Ornitoloogiaühing, Eesti Roheline Liikumine, Eesti Üliõpilaste Keskkonnakaitse Ühing “Sorex”, Pärandkoosluste Kaitse Ühing, Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering, Nõmme Tee Selts ja Läänerannik saatsid avaliku pöördumise keskkonnaministrile ja keskkonnaministeeriumi kantslerile, juhtides tähelepanu Marku Lampi juhitud looduskaitse- ja metsanduspoliitika tasakaalust väljas olemisele. Ühendused soovivad näha nende valdkondade seaduspärast ja tasakaalustatud juhtimist ning Marku Lampi taandumist asekantsleri ametist.

Kahetsusväärselt on looduskaitse ja metsanduse valdkonna eest vastutav asekantsler Marku Lamp viinud aastaid ellu loodusvaenulikku poliitikat, kasutades seejuures võtteid, mille õiguspärasus on kaheldav. Ühenduste jaoks sai viimaseks piiriks ning pöördumise ajendiks hiljutine Rail Balticu keskkonnamõjude leevendamise tõkestamine, kus asekantsler andis oma ametivolitusi ületades ning looduskaitseseaduses sätestatud protseduure eirates käsu kustutada keskkonnaregistrist kaitseala moodustamise ettepanek.
Varasemast leiab aga mitmeid teisigi näiteid sellest, kuidas Lambi tegevuse ja otsuste tõttu on Eesti loodusväärtuste seisund üha halvenenud. Näiteks on hooga edasi raiutud vanu loodusmetsi, kuigi need moodustavad veel vaid 2% metsadest. Põhjenduste ja näidetega, miks Lamp ühenduste hinnangul asekantsleri kohustusi täitma ei sobi, saab tutvuda avalikus pöördumises.Rohkem infot:

Tarmo Tüür
Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees
E-post: tarmo@elfond.ee
Tel: 53 411 020

Veljo Volke
Eesti Ornitoloogiaühingu linnukaitse programmijuht
E-post: veljo.volke@eoy.ee
Tel: 56 157 088

Peep Mardiste
Eesti Rohelise Liikumise juhatuse liige
E-post: pepe@roheline.ee
Tel: 50 78 111

Eelmine
Keskkonnaühendused soovivad ambitsioonikamat kliimakava
Järgmine
Aasta keskkonnateo pälvisid kliima fookusesse toonud noored, laituse kliimakriisi kaaperdamine metsade intensiivsemaks majandamiseks